Tr En
Teklif Formu

Kalite Kontrol

Kalite Kontrol
Kalite Kontrol

Kalite Kontrol

Türkiye'nin lider endüstriyel ambalaj ürünleri üreticisi ve distribütörü olarak üretimini gerçekleştirdiğimiz tüm çemberler, her şartta maksimum performans sergileyebilmeleri adına sevkiyat öncesinde; ArGe ve Kalite Kontrol departmanı bünyesinde görev yapan mühendis ve operatörler tarafından; çekme testi, sertlik testi, kaynak performansı gibi özel testlere tabi tutulmaktadır.

MPS Kalite Kontrol Uygulamaları

PET Flake hammaddeler,  üretime alınmadan önce kalite kontrol ekibinin uyguladığı testler sonucuna göre üretim uygunluğu tespit edilir.

Uygulanan testler: Yabancı madde tespiti, Nem tayini, Elek ile flake boyutlarının tespiti, Bulk density ölçümü

Geri dönüştürülmüş polipropilen hammaddeler, üretime alınmadan önce kalite kontrol ekibi tarafından MFI testine tabi tutulur. (Melt Flow Index)

Uygulanan testler: Eriyik malzemenin yüzey kalitesi tespiti, MFI değişkenlik tespiti

Plastik ve çelik çemberlerden alınan numunelerin belirlenen kopma mukavemeti değerlerine uygun olup olmadığı çekme testleri ile kontrol edilir.

Uygulanan testler: Boyutsal kontrol, Lineer kopma mukavemeti, Sistem kopma mukavemeti, Kaynak bölgesi kopma mukavemeti

MPS - Kalite Kontrol Uygulamaları Videosu
 

MPS - Kalite Kontrol Uygulamaları Videosu

Türkiye'nin lider endüstriyel ambalaj ürünleri üreticisi ve distribütörü olarak üretimini gerçekleştirdiğimiz tüm çemberler, her şartta maksimum performans sergileyebilmeleri adına sevkiyat öncesinde; UR-GE ve Kalite Kontrol departmanı bünyesinde görev yapan mühendis ve operatörler tarafından; çekme testi, sertlik testi, kaynak performansı gibi özel testlere tabi tutulmaktadır.