Tr En
Teklif Formu

Metal

Metal

METAL

Metal Endüstrisi için ürettiğimiz koruyucu ambalajlama sistemlerimiz, ambalajlanan malı, elleçleme, sevkiyat ve stoklama safhalarında en üst seviyede güvence altına alacak çelik ya da plastik çemberleme ürünlerimizden destek almaktadır.

Ürettiğimiz APEX, APEX PLUS, MAGNUS ve USLM kalite çelik çemberler, ürününüzün güvence altına alınmasında yüz yılı aşkın süredir kullanılırken, yürüttüğümüz birçok Ar-Ge çalışması ile geliştirdiğimiz PET çemberlerin de bu alanlarda kullanımının yolunu açtık. PET çemberleme, bazı Metal Endüstrisi uygulama alanlarında çelik çembere kıyasla avantaj sağlayabilmektedir. Bunun yanında, çelik çemberle yapılan çemberleme uygulamasını PET çembere çevirmede gerekli olacak teknik değerlendirmeyi yapabilecek teknik donanıma, bilgi ve tecrübeye sahip olduğumuzu belirtmek isteriz.

Kullanılan çemberleme malzemesine bakmazsızın her türde çemberlemede kullanılabilecek her türde el aletini ve otomatik makinayı da üretip sürekli olarak da geliştirmekteyiz. Bu kapsamda, çelik çemberlemede kullanılan bataryalı Grippack el aletleri müşteri istek ve ihtiyaçları doğrultusunda yaptığımız çalışmaların bir sonucudur.

Metal Sektörü Çözümleri

RULO SAC

SICAK HADDE

Signode® sıcak hadde ürünlerinin bağlanmasında kullanılmak üzere çok çeşitli çemberleme makineleri geliştirmiştir. Haddehanelerde üretilen sıcak metal ruloların emniyete alınarak sabitlenmesi için Signode® tarafından tasarlanan bu makineler herhangi bir çelik veya alüminyum fabrikasındaki üretim hatlarına kolayca entegre edilebilinir.

Üretim hattının çıkışındaki sarıcıya yakın yerleştirilen, çevresel çember atan M410-CH3A, sıcak hadde ürünleri için geliştirilen en etkin makinedir. Makine, sıcaklığı 800 C dereceye kadar ulaşan bobinlere kolayca çember atabilir. Çevresel bağlanan sıcak metal rulolar, Signode® M410-EH-3A model makineye radyal ve gözden çemberleme için güvenle taşınır.

Üretim hattından dik çıkan (eye to sky) ruloları çemberlemek için, çevresel çemberi yatay atabilen M410-CVA model makine geliştirilmiş olup, fabrika içi taşıma ve depolama kolaylığı sağlar.

SOĞUK HADDE

Birçok soğuk hadde ürünün bağlanması, sabitlenmesi için Signode®, çelik ve giderek artan oranda kullanılmaya başlayan yüksek performanslı Tenax® polyester çember kullanan çok sayıda makine geliştirmiştir. Kullanılan çelik ve plastik çemberlerin ölçüleri 19-32 mm arsında değişir. Çelik çemberi punto kaynakla soğuk rulo üzerinde sabitleyen Signode® M410 kafası ile çok düz bir kaynak yeri elde edilir ve rulo yüzeyinde olası izler önlenir.

Soğuk ruloların fabrika dahilinde emniyetle taşınma ve depolama ihtiyacına yönelik giderek artan polyester çember kullanımı, Signode’un AK200 serisi çember kafalarının birçok uygulamada kullanılmasını sağlamıştır. AK 200 kafalar, 19, 25 ve 32 mm genişliğinde PET çemberle, çevresel veya radyal bağlama yapar. AK 200’lerin patentli Z-kaynak vibrasyon yapıştırma sistemi, istikrarlı ve yüksek mukavemetli kaynak dayanımı sağlar ve basit sıcak yapıştırma yöntemlerine göre daha üstündür. Çemberleme sırasında Signode® yüksek performans Tenax® PET çember kullanımı ile, çemberin sebep olduğu yüzey hasarları minimuma iner, diğer ambalaj malzemeleriyle kombinasyon halinde paketlenen rulolar son kullanıcıya emniyetle nakledilir.

Daha basit ve düşük üretim seviyeleri için, yarı otomatik Signode PSF çemberleme sistemleri düşük maliyet avantajı sağlar. Burada çember otomatik olarak bobine atılır, pnömatik makine ile germe, tokalama ve kesme işlemi operatör tarafından yapılır.

Coilmaster Bobin Sarma Sistemleri
Bobinlerin, değişik sargı malzemeleri ile radyal sarılmasını sağlayan, otomatik Coilmaster sistemleri, dış etkenlere karşı optimum koruma sağlar. Sargı malzemeleri, streç film, VCI film vaya kağıt olabildiği gibi bazen her ikisinin kombinasyonu da olabilir. Seçilen sistem modülleri ve otomasyon düzeyine bağlı olarak Coilmaster’da, bobin dış ve iç kenar koruma , bobin dış sargısı ve yan diskler uygulanabilir. Hat içi ve hat dışı olarak çeşitli Coilmaster modelleri ve sarma çözümleri mevcuttur.

LEVHA SAC

Levha sac paketleme otomasyonu,  Signode otomatik çemberleme makineleri ve hat içi Flatpack sarma makineleri kullanılarak sağlanmaktadır.  Bu makinelerde, ürüne ve paket ağırlığına bağlı olarak 19-32mm eninde çelik çember ya da istenilen ölçüde PET çember kullanımı mümkündür ve en uygun paketleme çözümü güvence altına alınmaktadır. Makineler için geniş sayıda seçenek levha paketlerinin enine ya da boyuna ve istenilen şekilde çemberlenmesine olanak tanır.Seçenekler, değişik uzunluklarda alttan takoz besleme ünitelerini, üst takoz ya da kapak besleme ünitelerini, karton ya da metal köşe koruyucu besleme ünitelerini, etiket besleme ünitelerini, etiket baskı makinelerini ve otomatik çember besleme ünitelerini içermektedir.

Makinelerin istenirse sabit ya da paket boyunca hareket ederek istenilen konuma çember atan türleri mevcuttur. Hat çıkış hızına bağlı olarak ekonomik yarı otomatik ve operatör kontrollü çember besleme üniteleri “PSF” birçok modüler seçenekle birlikte en uygun çözüme olanak tanır.

Boru, Profil, Köşebent ve Lama

Yuvarlak veya altıgen boru paketleri, paketin ağırlığına ve borunun yüzeyine bağlı olarak , ya genişliği 19-32 mm arasında değişen çelik çemberle veya yine aynı genişliklerde Tenax® polyester çember ile güvenle paketlenebilir.Boruların hassas yüzeyini korumak, taşıma ve nakliye sırasında çizilmesini veya zarar görmesini engellemek için, boru paketleri çember atmadan önce koruyucu sargı malzemeleri ile sarılabilir, ayrıca dikey sarmal sarıcı ile, tamamen paketlenebilir.

Boru, profil, köşebent ve lama çemberleme makineleri müşterinin fabrika yerleşim planı ve kısıtlarına göre sabit veya hareketli olabilir. Hareketli modeller yere bağlı olarak ya da askılı şekilde olabilir ve bu şekilde tüm M410 ya da AK200 çemberleme makinelerine tasarım ve yerleşim esnekliği sağlanır.

Dilinmiş Sac

Dilinmiş bobinlere Signode SVA’nın (Gözden Otomatik Çemberleme Makinası) atabileceği çember sayısı bobin çapına bağlı olarak, iki kafalı makinalarda bobine 2 çember atılırsa 30 bobin/dakikaya kadar ulaşabilmektedir. Signode SVA’lar ihtiyaca göre 32mm’lik çelik çemberle çalışan M410 ve M247 kafaların tokalı, kaynaklı ya da kenetli versiyonlarıyla ya da 16/19mm çelik çembere uygun M20, M22, KLS, KLW kafalarla ; PET çemberle çalışan AK-200 kafalarla donatılabilmektedir. Gerek kaynaklı gerekse tokalı ve kenetli kafalarda toka/birleştirme sistem performansı bobini istifleme, stoklama ve nakliye esnasında güvence altına almakta ve bunun yanında hassas malzemelere ve müşteri isteklerine en uygun hat sonu paketleme seçeneklerini sunmaktadır.Bobinler gözden çemberlendikten sonra palet üzerinde üst üste dizilirler ve palete çemberlenmeleri de AK-200 BRS (PET Çemberle Çalışan) ya da M410 BRS ve diğer çelik çemberle çalışan BRS tipi otomatik çemberleme makinalarıyla yapılır. Palete çemberlenme tamamlandıktan sonra paketleme Signode Sarma Makinalarıyla palet istenilen türde VCI filmle, streç filmle ya da VCI ambalaj kağıdıyla sarılarak tamamlanır.

 

Çelik Çember MakineleriPlastik Çember MakineleriÇelik ÇemberlerPlastik ÇemberlerLifli Çemberler / LIFEX® Streç Film Sarma MakineleriEl AletleriAksesuarlarÇember Tokaları Daha Fazla Göster
Sektörel Ürün Çözümleri
Plastik Çemberler
Dylastic Polipropilen Çember Daha Fazla Göster
Lifli Çemberler / LIFEX®
Tekstil Çember Daha Fazla Göster
Çember Tokaları
Çelik Çember Tokaları Plastik Çember Tokaları Daha Fazla Göster

Teklif Formu

Aşağıda yer alan formu eksizsiz olarak doldurup bize iletin. Yetkili birimimiz size en kısa sürede geri dönüş sağlayacaktır.