Tr En
Teklif Formu

Palet Sarma Makinası Üreticisi

Palet Sarma Makinası Üreticisi
10.05.2023

Palet Sarma Makinası Üreticisi

Palet Sarma Makinası Üreticisi

Streç film sarma makineleri olarak da bilinen palet sarma makineleri, MPS Metal Plastik Sanayi tarafından sunulan streçleme çözümleri arasındadır. Pek çok sektörde malzeme ve ürünlerin paketlenmesinde tercih edilen streçleme, bu makineler sayesinde son derece hızlı gerçekleşir. Üstelik makinelerle yapılan ambalajlar, zorlu transfer koşullarında dahi deforme olmayarak içindeki malzemeleri korumaya yardımcı olur. Farklı çalışma prensiplerine sahip olacak şekilde tasarlanan palet sarma makinesi modelleri, kolay kullanım süreçleri ile dikkat çeker. Bu sayede ürünlerinizi veya malzemelerinizi ekstra efor sarf etmeden kısa sürede streç film ile sabitleyerek düzenli hale getirebilirsiniz.

Palet Sarma Makinesi Çeşitleri

Döner tablalı, döner kollu, döner halkalı, gözden saran ve tünel tipi gibi çeşitleri bulunan palet sarma makineleri farklı kullanım avantajlarına sahiptir. Döner tablalı streç film sarma makinelerinde streç film metal bir gövde içinde konumlandırırken fil ile kaplanacak olan malzeme döner tabla üzerine konumlandırılır. Metal gövdeden çıkan film, döner tabla sayesinde hareket eden malzemeye kolayca sarılır. Döner kollu olanlar genellikle zemine sabitlenerek kullanılır ve tam otomatiktir. Döner halkalı film sarma makinelerinde ise malzemenin etrafında dönerek aşağı-yukarı hareket eden bir mekanizma bulunur. Streç film bu mekanizma sayesinde malzemeye sarılır. Bazı palet/streç film sarma makineleri tam otomatik iken bazıları yarı otomatiktir. Bu da kullanım aşamalarının farklı olmasına neden olur.

Gözden saran palet sarma makineleri genellikle silindir formundaki malzemelerin film ile kaplanmasında kullanılır. Tünel tipi palet sarma makineleri ise büyük ve düzensiz yüklerin düzgün bir şekilde ambalajlanmasına yardımcı olur. Bu makineler içinde hem otomatik hem de yarı otomatik cihazlar bulunur. Çok parçalı malzemeleri hızlı bir şekilde düzenlemek ve sabitlemek için ideal olan tünel tipi palet sarma makineleri arasında iki işçinin 10 dakikada yapacağı ambalajlamayı 1 dakikada gerçekleştirebilecek kadar hızlı çalışan modeller vardır. Bu sayede hem işçilik maliyetleriniz hem de ambalajlamaya ayırdığınız süre azalır.

Palet Sarma Makinesi ile Paketleme Kolaylığı

Streçleme yapılacak yüke göre ayarlanabilen palet sarma makineleri, çeşitli sensörler kullanarak yükün büyüklüğünü tespit eder. Dolayısıyla hatalı sarım, çift sarma ve düzensiz görünüm gibi sorunları yaşamazsınız. Tam otomatik makinelerde gerekli ayarlaması yapabilmeniz için dokunmatik kontrol panellerinden faydalanabilirsiniz. üstelik bu cihazlarda pek çok ayar ve aşama otomatik olarak gerçekleştiği için çok fazla müdahale etmeniz gerekmez. Yarı otomatik palet sarma makinelerinde ise bazı aşamalara müdahale etmeniz gerekebilir. Her iki palet sarma makinesi türünde de el ile streçlemeye kıyasla kolay bir kulanım söz konusudur. MPS Metal Plastik tarafından beğeninize sunulan palet sarma makinesi modelleri arasında ihtiyacınıza, streçleyeceğiniz yükün türüne ve bütçenize uygun pek çok ürün bulabilirsiniz.

Palet Sarma Makinelerinde Kullanılan Streç Filmler

Çeşitli ölçülerde üretilen streç filmler genellikle hemen her palet sarma makinesinde kullanıma uygundur. Bununla birlikte doğru streç filmi seçmek için streçlenecek malzemeye odaklanmak gerekir. Örneğin, streçleme sonrasında da malzemenin görünür olmasını istiyorsanız tamamen şeffaf streç filmler tercih etmeniz gerekir. Yüksek kaliteli streç filmleri de beğeninize sunan MPS Metal Plastik Sanayi, modern teknolojilerle desteklediği palet sarma makineleri ile benzerlerinden ayrılır. Streçleme işlerinizde yükünüzü hafifletecek olan bu makineler, düşük enerji tüketimi ve yüksek verimlilik prensipleri ile çalıştığı için kullanım sırasında enerji giderleri için endişelenmeniz gerekmez. Yüksek kaliteli malzemeler ile üretilen MPS palet sarma makineleri, uzun yıllar sorunsuz çalıştığı için yüksek onarım giderleri ile karşılaşmazsınız. Üstelik iş yükünü önemli ölçüde azaltan palet sarma makineleri sayesinde streçleme uygulamalarını çok daha kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Siz de yeni nesil palet sarma makinelerinin sunduğu avantajları değerlendirmek istiyorsanız MPS Metal Plastik Sanayi’nin zengin ürün yelpazesine göz atabilir, streçleme süreçlerinde de yeni nesil teknolojilerden yararlanabilirsiniz.

 

Diğer Blog Yazıları