Tr En
Teklif Formu

Çelik Çember Makinaları Üreticisi

Çelik Çember Makinaları Üreticisi
25.04.2023

Çelik Çember Makinaları Üreticisi

Çelik Çember Makinaları Üreticisi

Depolama ve lojistik aşamalarında ürünlerin güvenle muhafaza edilebilmesini sağlayan uygulamalardan biri de çemberleme işlemidir. Ürünün boyutu, ağırlığı ya da diğer teknik özellikleri ne olursa olsun çemberleme işlemi hemen her ürün grubu için kullanılabilir. Çemberlemeyi kullanılan malzeme ve makine ekipman türü açısından farklı şekillerde yapmak mümkündür. MPS, üstün dayanıklılık vadeden ve oldukça ağır ürünlerinizi bile çelik çemberle kolayca ambalajlayabilmenize olanak sağlayan çemberleme makineleri üretir, ürünlerinizi yüksek koruma ile sevk etmenize yardımcı olur.

Yüksek Koruma Gerektiren Ürünler için Özel Makineler

Çeşitli sektörler için farklı düzeylerde ürün koruma seçenekleri söz konusudur. Metal, döküm, kereste gibi hem boyut olarak öne çıkan hem de ağırlık konusunda iddialı ürün kategorileri için çelik çemberleme ideal bir koruma yöntemidir. Yüksek güç ve gerginlik prensibi ile çalışan çelik çemberleme makineleri ile talep edilen miktarlardaki ürünler kolayca bir arada tutulabilir. Bu makinelerin kullandığı mekanizmalar açısından farklı çeşitleri vardır. Toka kullanımı ile çalışan çemberleme makinelerinin yanı sıra çentik açma işlemine dayalı makineler de bulunur. Kenetli veya kaynaklı çeşitler de ürüne ya da üretim prosesine uygun çemberleme işlemi için seçenek oluşturur. MPS imzası taşıyan çelik çemberleme makinelerinin EH, CH, BRP, BRS gibi farklı tipleri yassı metal bobin, boru benzeri uzun ürünler, yine uzun levhalar gibi farklı ürünler için optimum özellik vadeder. Makinelerin gözden, çevresel gibi çember atma şekilleri de özgün bir özelliğini oluşturur. Makinelerde kullanılan kafalar birden fazla işlevi de yerine getirebilir. Gerdirme, toka sürme, tokalama, çember besleme gibi birçok işlemi aynı kafadan sağlamak mümkündür. Bu durum yedek parça ihtiyacını da en aza indirir.

Kolay Kullanım ve İş Güvenliği Avantajı

Orta veya ağır hizmet sanayinde kullanılan çelik çember makineleri için kullanım ve iş güvenliği faktörleri büyük önem arz eder. Makineyi kullanan personelin bu konuda yetkin olması gerekir, aksi takdirde verimli bir çemberleme işlemi uygulanamaz ve iş kazaları ile de karşılaşılabilir. MPS çemberleme makineleri eğitimle rahatlıkla aktarılabilen, son derece kolay kullanım özelliklerine sahiptir. Böylece farklı personelin de kısa sürede bir operatör gibi kullanabileceği niteliktedir. Derzlerdeki ağırlık dağılımı makinelerin dengeli bir şekilde durabilmesini ve devrilme gibi risklerin önüne geçilmesini sağlar. Aynı zamanda makinenin ömrünü uzatan bir faktör olarak da öne çıkar. Yalnızca elektrik gibi tek güç kaynağı ile çalışıyor olması çemberleme makinelerini avantajlı kılan bir diğer faktördür. Makineler bu özellikleri sayesinde daha hızlı ve daha düşük gürültü seviyelerinde çalışır. Enerji verimliliği daha yüksektir, yedek parça ömrü de oldukça uzundur. MPS çelik çemberleme makinelerinde parçalar kolay değiştirilebilir olduğundan da iş gücünü ve zamanı en verimli şekilde kullanma avantajı sağlar. Birden fazla çemberleme kafası kullanılan makinelerde ise çemberleme işlemi mümkün olan en kısa süre içerisinde tamamlanır.

Teknik Servis Desteği ile Müşteri Memnuniyeti

MPS, paketleme işlemlerinde çözüm ortağınız olarak teknik servis konusunda da yanınızdadır. Makine üretimi ve satışının yanı sıra kurulum, devreye alma işlemlerini de gerçekleştirir. Makinelerin kullanımı ve teknik özellikleri konusunda verimli eğitimler verir. Daha sonraki süreçlerde oluşabilecek bakım, onarım gibi ihtiyaçlarınızda size destek sağlar. Makinelerde kullanılan parçalar zaman içinde yenilenme gereksinimi duyacağı için bu konuda da MPS ile iş birliği yapabilir, yüksek kaliteli yedek parçaları vakit kaybetmeden tedarik edebilirsiniz.

Firmanızın ambalaj kalitesini yükseltmek ve müşteri memnuniyet oranınızı daima yüksek tutmak için MPS Metal Plastik Sanayi’nin sektörünüze özgü çözümlerini değerlendirebilir, tüm depolama ve lojistik süreçlerinizi iyileştirmek adına profesyonel destek alabilirsiniz.

Diğer Blog Yazıları