Tr En
Teklif Formu

Çevre Yönetimi

Çevre Yönetimi
Çevre Yönetimi

Çevre Yönetimi

Atık Yönetimi-Sıvı Atıklar

Üretim proseslerimizde soğutma amaçlı kapalı sistem soğutma suyu kullanılmaktadır ve endüstriyel nitelikli atık su oluşumu söz konusu değildir. Günlük kullanım su tüketiminde tesisimizde lavabo, tuvalet ve benzeri kaynaklı evsel nitelikli su oluşmaktadır. Oluşan bu atık sular Dilovası OSB (Organize Sanayi Bölgesi) atık su kanalına verilerek atık suların arıtılması sağlanmaktadır. Aynı zamanda evsel su kullanımında suyu minimum tüketmeye özen gösterip tüm musluklarımızda fotoselli musluk kullanılmaktadır.

Atık Yönetimi – Katı Atıklar

Üretimini gerçekleştirdiğimiz Polyester (PET), PP (polipropilen) çemberlerin %100 geri dönüştürülebilir olması sayesinde sürdürülebilir bir çemberleme çözümü sunuyoruz. Geri dönüştürülebilir PET şişelerden gerçekleştirilen üretim sayesinde her yıl yaklaşık 535 milyon adet PET şişenin doğaya bırakılmamasını sağlıyoruz.

Atık Yönetimi – Gaz Atıklar

İşletmemizde emisyon salınımı sürekli takip edilmekte ve emisyon salınımın düşürülmesi için çalışmalar yürütülmektedir. Üretim tesisimizdeki emisyon kaynakları filtrelenmekte ve periyodik olarak temizlik&bakımişlemleri yapılmaktadır. Ayrıca Sanayi Kaynaklı Hava Kirliliğinin Kontrolü Yönetmeliği kapsamında her yıl düzenli aralıklarla keşif ve emisyon teyit ölçümleri yapılmaktadır.