Tr En
Teklif Formu

Enerji Yönetimi

Enerji Yönetimi
Enerji Yönetimi

Enerji Yönetimi

Gerçekleştirdiğimiz yatırımlar kapsamında güneş enerji panellerinden yaklaşık 1.3 milyon kWh/yıl enerji elde edip bu enerjiyi fabrikanın tüm üretim süreçlerinde kullanıyoruz. Yeşil enerjiye geçiş yaparak üretim süreçlerine dahil ettiğimiz elektrik enerjisi miktarı, yıllık 6250 ton sera gazı salınımının engellenmesi anlamına geliyor.

Elektrik enerjisi üretimi, fabrika çatısına yerleştirilen her biri 450 Wp gücünde 2 bin 784 adet panele bağlı toplam 10 adet invertör ile sağlanıyor. AC kurulu gücü yaklaşık 1.000 kWe, DC kurulu gücü 1.250,45 kWp olan sistem, son teknolojiye sahip ölçüm sayacı ve enerji analizörleri sayesinde mobil uygulama ile uzaktan da kontrol edilebiliyor. Bu sayede de her bir panelin performansı ve üretim değerleri anlık olarak izlenebiliyor.

Üretim tesisimizdeki LED ışık kaynaklarıyla yenilediğimiz aydınlatma sistemlerinde %40 oranında enerji verimliliği sağlıyoruz. 

MPS tarafından üretimde kullanılan tüm makine ve teçhizatlar teknolojideki son gelişmelere uygundur ve sürekli olarak geliştirilerek enerji verimliliğinin sağlanması hedeflerimiz arasındadır.