Tr En
Teklif Formu

İnsan Kaynakları Süreçleri

İnsan Kaynakları Süreçleri
İnsan Kaynakları Süreçleri

İşe Alım Süreci

Seçme ve yerleştirme süreci sonunda işe başlamasına karar verilen çalışanlarımızın, kurumumuzun stratejik hedeflerine ulaşmasına yardımcı olacak, bireysel yetkinliğe sahip olmaları önceliklerimiz arasındadır.

Kurumumuzda bilgi ve yetkinliğin yanında, kurumun değerlerine bağlı, sorumluluk sahibi, gelişime her zaman açık adayların işe alınması önceliklidir. Kurumumuzun stratejik hedeflerine ulaşmasına yardımcı olacak, bireysel yetkinliğe sahip çalışanlar kazanmak önceliklerimiz arasındadır.

Eğitim ve Gelişim Süreci

MPS’de eğitim, işe alım sürecinin ardından oryantasyon eğitimi ile başlar. İşe alım süreci tamamlanarak MPS ailesine katılan çalışanlarımıza, oryantasyon süreci kapsamında, öncelikli olarak alınması gereken zorunlu iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri verilir ve departman bazlı oryantasyonları tamamlanmış olur. Bir bütün olan oryantasyon eğitimi ile, işe yeni başlayan çalışanlar, adaptasyon sürecini daha verimli bir şekilde tamamlamış olurlar.

MPS’de eğitim ve gelişim sürecinin temel amacı çalışanların bireysel ve organizasyonel gelişimini sağlamaktır. Performans değerlendirme süreci sonrasında yapılan yıllık eğitim planı yıl içinde uygulamaya alınmaktadır.

Performans Yönetim Süreci

MPS performans yönetim sisteminde, dönem öncesi belirlenen kişisel hedeflerin verilmesi, hedeflerin takibi ve ara ve dönem sonu değerlendirmelerin yapılması yer alır.

Hedef ve yetkinlik bazlı 360 derece performans yönetim sistemi ile çalışanların en üst seviyede performans göstermeleri hedeflenir.