Tr En
Teklif Formu

Plastik ve Çelik Çemberleme Arasındaki Farklar

Plastik ve Çelik Çemberleme Arasındaki Farklar
20.09.2022

Plastik ve Çelik Çemberleme Arasındaki Farklar

Plastik ve Çelik Çemberleme Arasındaki Farklar

Plastik Çember Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Plastik çember özellikle aşınmaya ve çizilmeye karşı hassas olan yüklerin ambalajlanması için geliştirilmiştir. Polipropilen (PP), polyester ve lifli malzemelerden üretilen plastik çemberler, çelik çemberlemeye alternatif olarak üretilmiştir. Plastik çemberler çelik çemberlere göre daha hafif, paslanma riski olmayan ve esneme kabiliyeti yüksek ürünlerdir. Plastik malzemeler ambalajlama ve çözme işlemleri sırasında oluşabilecek risklere karşı güvenli bir çemberleme çözümüdür.

Plastik çemberler kâğıt, mukavva, ilaç, ahşap, kereste, cam, beyaz eşya, otomotiv, mobilya, seramik, Bims, tuğla, tekstil, meyve sebze gibi ürünler için farklı ağırlık ve sertlik özelliklerine sahip alternatiflerden oluşur. Plastik çemberleme malzemeleri manuel, pnömatik el aletleri ile tam otomatik ve yarı otomatik çemberleme makinelerinde kullanıma uygundur.

MPS olarak plastik çemberleme sistemlerimizde PP ve polyester malzemeleri yüksek teknolojiyle bir arada sunuyoruz. LIFEX marka tekstil ve kompozit çemberlerimiz yüksek mukavemet, hava koşullarına karşı dayanıklılık ve elastik hafıza özelliğine sahiptir. Gofrajsız Düz polyester çemberlerimiz güç gerektiren uygulamalar ve gerginliğini koruma yeteneğiyle öne çıkar. Çelik ve plastiğin en iyi özelliklerini birleştiren TENAX polyester çemberlerimiz yüksek performans ürünüdür. Düşük ve orta mukavemet gerektiren paketleme işlemleri için ise Dylastic PP çember özellikle sıkıştırılarak çemberlenen ürünler için geliştirilmiştir. Plastik çemberleme ürün gruplarımız her ihtiyacı karşılamaya yönelik seçeneklerden oluşur.

 

Çelik Çember Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Çelik çember sabitlenmesi gereken, ağır ve kesici kenarlara sahip yüklerin taşınması ve depolanmasında kullanılır. Çekme mukavemetinin çok güçlü olması çelik çemberlerin öne çıkan en önemli özelliğidir. Çemberlemede kullanılan çelik malzemeler özel ısıl işlemlerden geçirilerek taşıma için elverişli hale getirilir. Uzun mesafe yüklerin güvenli taşınması için idealdir. Kopma ve dağılmaya karşı yüksek dirençli olması transfer sürecinde birden fazla yükleme boşaltma işlemi yapılan yükler için çelik çemberi avantajlı kılar.

Mermer ve granit gibi taşıma esnasında sabit durması gereken ürünlerde çelik çemberlere güvenli bir çözümdür. İnşaat, boya, askeri malzeme ve makine sanayi gibi farklı alanlarda kullanılır. Çelik, ultraviyole ışınlarına karşı uzun süreli direnç gösterir. Esneme payının olmaması hareketli yüklerin taşınmasında en eski çemberleme yöntemi olan çelik çemberlemeyi avantajlı kılar. Plastik çemberlemeye göre bağlama sürecinde daha ağır işçilik gerektirse de ağır yükleri olası hasarlardan korumak için en iyi alternatif çelik çemberlerdir.

MPS çelik çemberleme ürünlerimiz paslanma, maliyet ve işçilik açısından çeliğin plastik malzemelere göre daha dezavantajlı görülen yönlerine çözüm sunar. APEX çelik çemberimiz ince kalınlıklarda yüksek çekme mukavemetine sahip ekonomik bir üründür. Soğuk haddelenmiş düşük karbonlu çelikten üretilen APEX, çinko ile zenginleştirilen vaks kaplamasıyla paslanmaya karşı üstün direnç gösterir. MAGNUS çelik çemberimiz ağır iş uygulamaları için geliştirilmiş orta karbonlu ürünümüzdür. Süper APEX kalite çemberimiz dayanıklılık ve ekonomik çözümü bir arada sunar.

Bütün çelik çember ürünlerimizin taşıdığı ortak özellikler şu şekildedir:

·       Çelik çemberlerimiz üretim esnasında kenar çapakları alındığı için pürüzsüz bir yüzeye sahiptir. El kesmez ve güvenli bir kullanım sağlar.

·       Çemberler waxlandığı için paketlemede sürtünme minimum seviyededir. Dolayısıyla makine ve manuel çemberleme aletleri kolayca kullanılır.

·       Orta ve yüksek mukavemet gerektiren ürünler için kullanılan çelik çemberlerimiz korozyona karşı dirençlidir.

20 yılı aşkın tecrübemizle çemberleme çözümlerinde dünya standartlarında yüksek teknoloji ürünlerini sunuyoruz. Plastik ve çelik çemberlerin yanı sıra, çemberleme makineleri, manuel el aletleri, çember tokaları ve aksesuarlarından oluşan geniş bir ürün seçkisiyle tüm ihtiyaçlarınıza yanıt veriyoruz. Çemberleme ürünlerimizde marka kimliğinizi ön plana çıkaracak kişiselleştirilmiş seçeneklerimden de faydalanabilirsiniz. Siz de ürünleriniz için en ideal çemberleme çözümlerine ulaşmak isterseniz, MPS Metal Plastik Sanayi A.Ş ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz.

Diğer Blog Yazıları