Tr En
Teklif Formu

Plastik Çember Türleri ve Sağladığı Avantajlar

Plastik Çember Türleri ve Sağladığı Avantajlar
28.04.2022

Plastik Çember Türleri Ve Sağladığı Avantajlar

Plastik Çember Türleri Ve Sağladığı Avantajlar

Pek çok alanda üretim maliyetlerini azaltıp iş modellerine destek olan plastik çember türleri üretim hızını arttırmaya da yardımcı olur. Kaza risklerini azaltıp farklı sektörlerde iş verimliliğini artırmak için MPS’nin plastik çemberlerinden yararlanabilirsiniz. Otomotivden matbaacılığa kadar pek çok alanda bu pratik malzemeleri tercih edebilirsiniz.

Fabrika gibi seri üretim yapan mekanlarda endüstriyel çemberleme ürünleri oldukça kullanışlı çözümler sunar. Kullanılan makine ve cihazlarla uyumlu plastik çember seçeneklerine ulaşarak üretim hızını artırabilirsiniz. Full otomatik olarak da bilinen çemberleme makineleri insan komutuna ihtiyaç duymadan aktif bir şekilde çalışabilir. Programlanabilen bu cihazlar, ihtiyaca uygun çemberleme çözümleri üreterek iş verimliliğini artırmaya yardımcı olur. Farklı sektörlerin ambalaj ve paketleme işlemlerinde de büyük kolaylıklar sağlayan bu ürünler, üretim kalitesini artırmada da etkilidir. İhtiyacınıza uygun çember türlerinden yararlanarak paketleme süreçlerini hızlandırabilir ve daha kaliteli çalışmalara imza atabilirsiniz.

Plastik Çemberler

Plastik çemberler kullanım alanlarına göre çok sayıda çeşide sahiptir. PP çember seçenekleri propilen olarak da bilinen bir malzemeden üretilir ve propilen, oldukça dayanıklı bir plastik türü olduğu için çember üretiminde de sıklıkla tercih edilir. PP çemberler yarı otomatik ve tam otomatik çember makineleri için 5, 8, 10, 12 ve 16 mm ölçülerinde üretilebilir. Bu sayede ihtiyaca uygun PP çember boyutlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Propilen çemberler geniş bir kullanım alanına sahip olduğu için de avantajlı çözümler sunar. Beyaz eşya, cam ürünleri, matbaacılık, ilaç - kimya, ahşap - kereste, lojistik, inşaat, mobilya, metalurji ve otomotiv gibi farklı sektörler bu çember sistemlerinden yararlanabilir. PP çemberler kendi içinde de türlere ayrılır. MPS’nin dylastic, gofrajlı ve tenax yani polyester çemberlerini tercih ederek sektörünüzün ihtiyaç duyduğu çemberleme çözümlerine ulaşabilirsiniz.

PET Çemberler ile Pratik Çözümler

Düşük, orta ve yüksek mukavemet uygulamasına ihtiyaç duyulan alanlarla PET çemberleri güvenle kullanabilirsiniz. Bu ürünler manuel yani tokalı çemberleme makineleriyle yarı otomatik havalı, yarı otomatik şarjlı yani akülü sistemler ile uyumludur. Uygun boyutlu PET çemberleri full otomatik cihazlarda da pratik bir şekilde kullanabilir; makine, aksesuar ve el aletleri ile en yüksek verim alacak şekilde farklı sektörlerin ihtiyaçlarına göre uyarlamalar yapabilirsiniz. Otomotivden gıda sektörüne kadar pek çok çalışma alanında plastik çemberleri tercih ederek iş ve üretim verimini artırabilirsiniz.

Plastik Çemberlerin Sağladığı Avantajlar

Çelik çember çözümlerine alternatif olarak üretilen plastik çemberler çok sayıda avantaja sahip oldukları için farklı sektörlerin üretim ve çalışmalarında aktif olarak kullanılırlar. Çelik gibi paslanma riski taşımayan plastik çemberler, esnek ve hafif yapılarıyla da tercih sebebi olup tam otomatik makinelerde güvenle kullanılabilirler. Kaza riskini en aza indirmek için ideal çemberleme çözümleri sundukları gibi hafif yapıları sayesinde nakliye ve yükleme uygulamalarında güvenlik sağlarlar. Çözme ve bağlama işlemleri sırasında çalışanlar için fiziksel yaralanma tehlikesi oluşturmayan plastik çemberler, çelik çemberler ile kıyaslandığında daha ekonomik bir ürün yelpazesine sahiptir. Plastik çember seçeneklerinin soğuk, sıcak, nem ve ultraviyole ışınlar gibi faktörlerden etkilenmemesi uzun ömürlü bir kullanım için ideal çözümler üretir.

Türkiye’nin lider endüstriyel çember ürünleri üreticisi olan MPS bünyesinde üretimini gerçekleştirdiğimiz PP, PET ve Lifli çemberler (LIFEX) gibi ürünlerin sağladığı çok sayıda avantajdan yararlanabilirsiniz. Bu çember modelleri entegre oldukları ürünler üzerinde leke, çizik, pas ve aşındırma gibi hasarlar bırakmazlar. Bazı çember türlerinde zaman içerisinde direnç kaybı ve gevşeme görülse de plastik çemberlerde bu tür deformasyonlar meydana gelmez. Bu ürünler aynı zamanda kimyasal maddelerin neden olabileceği hasarlara karşı da dayanıklıdır. Siz de plastik çember çözümlerinin ambalajlama ve paketleme sürecinde sağladığı tüm avantajlardan yararlanmak istiyorsanız MPS ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Diğer Blog Yazıları